Jak si vybrat sluneční brýle podle tvaru obličeje

Jak si vybrat sluneční brýle podle tvaru obličeje
Pavlína Dočkalová - 7. 5. 2015 , sekce: Nákupní rádce

Nejvyšší čas doplnit nezbytnou letní výbavičku. Máte v plánu pořídit si módní sluneční brýle? Poradíme, jak vybrat ty, které vám budou nejvíce slušet. Hodně totiž záleží na tvaru vašeho obličeje.

Jak si vybrat sluneční brýle podle tvaru obličeje

Protože jsme každý jiný, musíme pro sebe vybírat oblečení a doplňky podle typu naší postavy, barevného ladění a rysů ve tváři. Zná to asi každý, kdo se nadchl pro bezchybné džíny, ale po vyzkoušení by se nejraději vrátil v čase a vůbec o nich nevěděl. Když nesednou, nedá se dělat nic jiného než zvolit ty, co k nám prostě patří. A tak je to i se slunečními brýlemi. Někdy máme tendenci podléhat módním trendům bez ohledu na naše přednosti a nedostatky. Pojďme to už jednou provždy utnout a vyjasnit si, co komu sluší.

Brýle pro oválný obličej

Brýle pro oválná obličej

Lidé s oválným obličejem patří k těm šťastnějším, kteří si mohou dovolit prakticky všechny typy slunečních brýlí - kulaté nenápadné až extravagantní geometrické tvary. Odborníci však doporučují vybrat aspoň tak široké jako je obličej v nejširším bodě, nebo i širší. V opačném případě by brýle mohly zkreslit skutečný tvar vašeho obličeje a udělat ho ještě užší. A byla by to škoda, když k vám byla příroda takhle štědrá.

Co padne kulatému obličeji

Brýle pro kulatý obličej
Čeho je moc, toho je příliš. Proto byste se, pokud máte tento typ obličeje, měli vzdát kulatých obrouček. Naopak se zaměřte na obdélníkové a čtvercové tvary, které vaši tvář opticky prodlouží. Záleží na vašem celkovém stylu, ale někdy není od věci sáhnout i po masivnějších obrubách.

Hranatý obličej potřebuje zjemnit

Brýle pro hranatý obličej

Ostré rysy směrující obličej do tvaru obdélníku s výraznými čelistmi a bradou potlačíte brýlemi s kulatými a oválnými tvary. Vyzkoušejte také brýle asymetricky zaoblené jako jsou třeba "pilotky", někdy nazývané aviator. Obecně těmto typům sedí spíše tenké nevýrazné obruby, tedy kovové a ne plastové.

Brýle k srdcovému obličeji

Brýle pro trojúhelníkový obličej

Srdcový někdy taky trojúhelníkový obličej se vyznačuje nejširším místem ve spánkové a lícní oblasti, které se postupně zužuje k bradě. Odlehčené, jemné, tenké obroučky kulatých tvarů jsou správná volba. Lidé s tímto tvarem obličeje by se měli vyvarovat hrubým a výrazným slunečním brýlím.

Dokázali jste se při čtení dnešního článku správně "zařadit"? Gratulujeme. Honem pospíchejte do našeho e-shopu a najděte si v kolekci na léto 2015 svůj nový kousek.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

80 % zákazníků doporučuje náš obchod

Velice dobrý

Ověřený zákazník, 26. 12. 2020

Zboží, které jsem nemohla nikde sehnat, poštovné zdarma.

Ověřený zákazník, 07. 10. 2020

Rychle a vstricne jednani, obchod

Ověřený zákazník, 08. 08. 2020

Výhody e-shopu:

  • Rychlé dodání, pěkné brýle
Ověřený zákazník, 01. 07. 2020

Proč nakupovat u nás

  • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
  • 200+ modelů slunečních brýlí skladem
  • 500+ modelů letních a zimních čepic
  • 100+ modelů letních šátků
  • Každou sezónu novinky v dámské i pánské kolekci
  • Rychlá expedice objednaného zboží
  • Při platbě předem doprava zdarma

Zde nás najdete - mapa

Alice Company s.r.o.
Určická 1749/94
796 01 Prostějov
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail: